Facebook Reklamları

        Facebook Reklamının Önemi

Facebook en popüler sosyal medya listesinin başında gelip aynı zamanda popüler olan diğer sosyal medya gruplarınında sahibidir. Türkiye'de 40 milyon kişinin kullandığı her gün daha da fazla arttığı bir sosyal ağdır. Bu alanda reklam vermeniz marka bilinirliğinizi arttıracağı gibi aynı zamanda facebook'un filtreleme sistemi sayesinde kolay hedeflemeler yaparak hedef kitlenize doğrudan ulaşabilmenize olanak sağlar. Tüm bunlar ile birlikte diğer reklam alanlarına yapılan harcamalardan daha az maaliyet ile daha geniş ve doğru kitleye ulaşmanız mümkün olacaktır.


        Facebook Reklam Çeşitleri

Remarketing (Yeniden Pazarlama)
Facebook üzerinden reklam vermenin bir çok yönü mevcuttur. Remarketing sistemi ile daha önceden sitenize girmiş kullanıcılara tekrar facebook üzerinden reklamlarınızı gösterebilir, bu sistem ile müşterilerinizin gözünde marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Facebook Sağ Sütun Reklamları
Facebook sağ sütun reklamları ile geniş kitlelere hitap edebilirsiniz. İsterseniz facebook sayfanızdaki bir gönderimi, isterseniz reklam için hazırladığınız özel görseli paylaşabilirsiniz. Sponsorlu reklam alanlarında hedeflemeler yaparak ulaşmak istediğiniz kullanıcılara görsellerinizi gösterebilirsiniz. Bu yöntem ile bütçenizi en doğru biçimde de kullanmış olursunuz.


      Facebook Reklam Amaçları - Modelleri

Sayfa Gönderileriyle Etkileşim: Facebook üzerinden paylaştığınız gönderileri daha fazla kişiye gösterebilirsiniz.

Sayfa Beğenisi: Facebook sayfanızın beğenisini arttırabilirsiniz.

Facebook Etkinlikleri: Facebook üzerinden paylaştığınız etkinlikleri daha fazla kişinin görmesini, katılmasını sağlayabilirsiniz.

İnternet Sitesi Tıklamaları: Facebook üzerinden sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz.

İnternet Sitesi Dönüşümleri: İnternet sitenizde bulunan form, talep, başvuru vb dönüşleri arttırmak için kullanılır.

Uygulama İndirimleri: Uygulamalarınızın indirimelerini arttırır.

Uygulama Etkileşim: Uygulamalarınızın etkileşimini arttırır.

Video Görüntü: Facebook üzerinden paylaşılan videolarınızın görüntülenmesini arttırabilirsiniz.