Google Haritalara Kayıt

      Google Haritalarının Amacı ve Önemi

Akıllı telefon ve cihaz kullanımlarının artmasıyla birlikte Google haritalarının önemi de artmaktadır. Google haritalarında kişiler firma isminizi aratarak adresiniz dahil birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabilir. Müşterilerinizin size ulaşımını kolaylaştırır. Cep telefonu, mail adresi, adres ve açılış kapanış saati gibi birçok önemli unsuru sizi uğraştırmadan kişilere aktarmış olursunuz. Google haritalarda istediğiniz zaman değişiklik yapmak mümkündür. Sadece lokasyonunuzu değiştirdiğiniz zaman onay gerektirdiği için bir süre beklemeniz gerekmektedir.


      Google Haritalarının Faydaları

Google aramalarında firmanız ilk sayfada en üst sırada çıkmaktadır. Size adres sorulmasına gerek kalmadan sadece isim araması ile navigasyon üzerinden adresinizi kolayca bulabilirler. Google haritaları Google üzerinde seo açısından da değer sahibidir. Firmanızı Google gözünde kaliteli gösterir. Google haritaları üzerinde kayıt oluşturursanız, Adwors reklamlarında konum etiketi yapabilirsiniz.


    Google Harita Kayıtları Ne Kadar Sürer?

Google haritalarına kayıt olmak için 5 farklı seçenek mevcuttur. Improver Digital olarak bu hizmeti firmanızın adına kolayca yapmaktayız. Aşağıdaki açıklamalarda sizden isteyebileceğimiz gerekli belgeler yer almaktadır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


  Google Harita Kayıtlarını Nasıl Yapabilirim?

1. Posta Kartı
Posta kartı ile doğrulama yapılabilir. Google bu başvuru sonucu 14 gün içerisinde bize bir kod paylaşır, bu gelen kod ile birlikte haritanız aktif edilir.

2. Telefon ile ( Tüm işletmelerde geçerli DEĞİLDİR.)
Google tarafınızı arayıp kod vermektedir. Bu verilen kodu girdikten sonra anında haritanız aktif olmaktadır. Tüm işletmeler için bu uygulama geçerli değildir. Doğrulama işlemleri sırasında karşımıza böyle bir seçenek çıkmaz ise diğer seçenekleri değerlendirmeliyiz.

3. E-Posta ile Doğrulama ( Tüm işletmelerde geçerli DEĞİLDİR.)
Google üzerinden mail adresinize kod gönderilmektedir. Bu verilen kodu girdikten sonra anında haritanız aktif olmaktadır. Tüm işletmeler için bu uygulama geçerli değildir. Doğrulama işlemleri sırasında karşımıza böyle bir seçenek çıkmaz ise diğer seçenekleri değerlendirmeliyiz.

4. Anında Doğrulama ( Tüm İşletmelerde geçerli DEĞİLDİR.)
Firmanızın web sitesi daha önceden Google Search Console ile doğrulandıysa, haritaya kayıt edilecek firmanın anında düzenlemeler yapmaya yetkisi olabilir. Fakat tüm bunlara rağmen bazı firmalar tüm bu işlemleri yaptıysa bile Google tarafından kimi firmalara yetki verilmemektedir.

5. Toplu Doğrulama
Aynı firma 10 veya 10'dan fazla bölgede işletme sahibi ise Google anında onaylamaya imkan verir.