Youtube Reklamları

YOUTUBE REKLAM MODELLERİ


       YouTube Reklamlarının Önemi

Youtube dünya üzerindeki en popüler video paylaşım ağıdır. Youtube üzerinde gösterime sunulan reklamlar hedefe yönelik marka bilinirliğinizi arttırır. Bu ağ üzerinde video paylaşımı sadece kalitenizi değil, sosyal medya üzerindeki prestijinizi arttırmaya da katkıda bulunur.


        Ölçülebilir Reklam Analizi

YouTube üzerinde gösteriğime sunduğunuz tüm reklam analizleriniz detaylı bir şekilde rapor edilir. Analizlerde detaylı bir biçimde reklamınıza kaç kişinin tıkladığını, ne kadarlık bir bölümünün izlendiğini, hangi kitlelerin reklamlarınıza ulaştığı gibi tüm müşteri analizleriniz tutulur. Bu analiz size bir dahaki gösterimde ya da müşteriniz ile ilgili istatistik tutmak gibi bir çok konuda fayda sağlar.


        Reklam Ücretlendirmesi

YouTube üzerinde paylaştığınız video reklamlarınız ilk 29 saniye boyunca izlenim almaz ise her hangi bir ücretlendirmeye tabi tutulmaz. 30 saniye izlenim aldıktan sonra ücret alınmaya başlar böylelikle hedef kitlenizin reklamlarınızı izlediğinizden emin olursunuz. Tüm bunlar ile birlikte yapılan hedefleme dışında ilgisini çekmeyen kişiler reklamlarınızı izlemez ve geçiş yapar. Böylelikle size her hangi bir katkısı bulunmayacak kişileri eleyip bütçenizi en sağlıklı biçimde kullanmayı sağlar.


        Gelişmiş Hedef Belirleme

YouTube reklamları bir çok kolaylık sağlamaktadır, bunlardan bir taneside gelişmiş hedef belirleme seçeneğidir. Hedefleme yaparken hangi kişilere gösterim sunmak istediğinizi rahatça belirlersiniz yaş, cinsiyet, hobi, ilgi alanları gibi bir çok hedeflemeyle bakiyenizi en iyi şekilde yönetirsiniz. Hedeflediğiniz kitle dışında başka kişilere gösterim sunmayarak geniş istatistik tutumuyla kişileri yormaz amaca ulaşılmasını kolaylaştırır.